Koty

Lecznicza moc kociego mruczenia

Lecznicza moc kociego mruczenia

Mruczenie, czyli regularny, magnetyzujący dźwięk, to charakterystyczne zachowanie zwierząt z rodziny kotowatych. Mruczenie od dawna stanowi zagadkę. Pomimo wielu lat badań, nie udało się jak dotąd stwierdzić jak to się dzieje, że koty mruczą. Czynność ta potrafi wyrazić koci nastrój. Jeśli kot mruczy, świadczy to o jego zrelaksowaniu, odprężeniu.

Zastosowanie oleju kokosowego dla kotów

Mało kto wie, ale mruczenie kotów może też mieć właściwości terapeutyczne. Poprzez stałe i równomierne wibracje na poziomie 25-125 Hz, mogą one korzystnie wpływać na nastrój oraz samopoczucie tak fizyczne, jak i psychiczne. Udowodniono działanie przeciwbólowe a także, w co trudno uwierzyć, przyspieszenie zrastania się kości oraz ich regenerację.
Koty mają zdolność odnajdywania bolących miejsc na ciele człowieka. Poprzez delikatne ugniatanie oraz intensywne mruczenia, starają się pomóc, często przynosząc ulgę.
Mruczący kot, to zadowolony kot. Mruczenie to nie tylko oznaka nastroju ale także koci język, świadczący o pozytywnym nastawieniu np do innych osobników.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz