Koty

Zabawki dla kota – w jakie warto zainwestować?

Zabawki dla kota – w jakie warto zainwestować?

Koty znane są ze swoich indywidualnych i niesfornych charakterów. Każde z tych zwierząt preferuje nieco inne formy zabawy oraz aktywności. Wspomniane stworzenia potrzebują ruchu oraz bodźców pobudzających zmysłu. Podpowiadamy, które zabawki dla kota cieszą się największą popularnością wśród tych zwierzaków.

Zabawki dla kotów – dlaczego warto?

Na początek warto wspomnieć dlaczego właściciele kotów powinni inwestować w zabawki dla swoich pupili. Opisywane zwierzęta posiadają naturalny instynkt łowiecki, które należy zaspokoić. Koty żyjące na wolności potrafią polować nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, dlatego te mieszkające w czterech ścianach potrzebują stymulacji i dużej ilości ruchu. Ponadto dobra zabawa pobudza wydzielanie endorfin, co czyni te zwierzęta szczęśliwymi i ma pozytywny wpływ na ich układ nerwowy. Zabawki dla kota dają temu zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa oraz działają relaksująco. Warto dodać, że systematyczna wspólna zabawa to najlepszy sposób na budowanie więzi między mruczkiem, a jego właścicielem.

Klasyczne zabawki dla kota

Istnieje szereg zabawek, bez których ciężko wyobrazić sobie dom zamieszkany przez kota. Pierwszą z nich jest drapak, który pozwala zaspokoić naturalną potrzebę drapania. W naturalnym środowisko koty robią dokładnie to samo wykorzystując do tego korę drzew. Kolejną klasyczną zabawką dla kota jest popularna wędka, na której końcu mogą znajdować się, na przykład piórka, wstążki lub sztuczne myszy. Takie akcesorium to skuteczne sposób na imitowanie polowania za zwierzyną. Innym rozwiązaniem są tunele dla kotów, które uwielbiają zabawę w chowanego. Tego rodzaju zabawki dają możliwość do skradania się oraz atakowania znienacka. Są jeszcze skuteczniejsze w przypadku posiadania więcej niż jednego kota. Kolejne ponadczasowe rozwiązanie to zwykła piłka, która dostarcza mruczkowi zabawy na długi czas. Warto też zainwestować w sztuczne myszki, najlepiej piszczące lub grzechoczące. Tego typu zabawka wzbudza ciekawość kota, stanowiąc jednocześnie interesującą atrakcję.

Zabawki interaktywne

Coraz większą popularnością cieszą się interaktywne zabawki dla kota. Stanowią gwarancje rozrywki i stymulują mózg zwierzęcia do wytężonej pracy. Jest to doskonały sposób na rozwój intelektualny kota. Zabawki interaktywne mogą przybierać różne formy, często są to przedmioty, w których wnętrzu można umieścić kocie smakołyki lub ulubioną zabawkę zwierzaka. Kot musi się nagłowić przy wyciąganiu zdobyczy ze środka, co zapewnia rozrywkę na długi czas.